دلبستگی

اکتبر 22, 2008

چرا از خاتمي دفاع ﻣﯽكنم؟

Filed under: جامعه,سیاسی — سینا ر @ 11:49 ق.ظ.
Tags: , , ,

شايد خيلي سخت باشد كه شما تنها به اين جهت كه نگران آينده كشورتان هستيد و به اين جهت كه فكر مي كنيد تنها راه نجات ميهنتان از راه اصلاحات مي گذرد و براي اين خواسته تان از آرمان و ايده ال خود كه همانا آزادي كامل است نه آزادي «نيم بند اصلاح طلبان» عبور كرده ايد و اما… باز هم با همه اين اوصاف مجبور باشيد مشكلات و ضعف هاي خيلي هاي ديگر را هم پاسخگو باشيد ضعفهايي كه يك زماني خود منتقد سرسختش بوديد.
خاتمي را مي گويم و در كل اصلاح طلبان را…
اينكه امروز در زمره حاميان خاتمي قرار گرفته ام و مجبورم در مقابل هر كس ناكسي پاسخگوي ضعف هاي خاتمي و مجموعه اصلاح طلبان در قدرت در آن دوره باشم را مي گويم. تجربه اي كه البته در زمان حمايت از معين هم بهايش را پرداختيم و به هركس كه مي گفتيم معين؛ توهين ها و كنايه ها نبود كه نثارمان نكند، كه مگر خاتمي چه گلي به سرمان زد كه حالا معين. و ما افسوس مي خورديم كه به خدا كار سياست با گرو كشي و انتقام گيري رو راست نمي شود و اگر مي شود وقت انتقام گيري الان نيست، بايد كمي حوصله كرد. بگذريم، حديث مكرر است. حرف دل روز را بگويم بهتر. اما امروز چه فرق با آن روز وقتي شعور توده يخ زده است.
خيلي سخت است وقتي انگار «من» بايد پاسخگوي همه نارسايي هاي دوران اصلاحات باشم. كژي هايي كه خود به آن نقد جدي دارم اما امروز بنا به مصلحت ميهنم و بنا به اينكه دشمنان از هر جهت به كشورم چشم طمع دوخته اند -چه از كيسه هايي كه چين و روسيه دوخته اند و چه از دندانهايي كه اسرائيل و آمريكا تيز كرده اند و چه خزعبلاتي كه اعراب سر هم مي كنند- و بنا به اينكه اوضاع از دوران خاتمي بسيار «بدتر» شده(نه اينكه اوضاع آن زمان بي عيب بوده باشد) و بنا به هزاران ديگر كه خود بهتر مي داني. اكنون دوباره شده ام حامي سرسخت اصلاح طلبان و خاتمي و تو اي رفيق كه مي گويي عبدالله نوري بهتر از خاتمي است، فكر مي كني من اين شعور سياسي را ندارم؟!
من كاري به رد صلاحيت نوري ندارم اما واقعا فكر مي كنيد با اين موج عوام فريبي و با اين صدا و سيما(!) عبدالله نوري كه به حق او شايسته شيخ اصلاحات لقب گرفتن است شانسي براي راي آوردن دارد؟ ساده لوحانه است اگر بگوييم آري.
بار ديگر تكرار مي كنم با اين اوضاع بي رسانه اي و با اين شعور يخ زده توده تنها راه خاتمي است تا مردم نا آگاهانه او را انتخاب كنند!!
با اين اوضاع اسفبار رسانه اي اصلاح طلبان، كه هيچ صدايي از آنان به گوش نمي رسد و از طرفي هم كه صدا و سيما 24 ساعته دست به تخريب بي رحمانه آنان مي زند و راديو ها و شبكه هاي خارج از كشور هم با تما قوا به اهانت به اصلاح طلبان مشغولند، تنها را پيروزي اصلاح طلبان كه همانا تنها راه نجات ميهن است از راه خاتمي ميگذرد. تا شايد به مدد سيٌد بودن و به مدد خوش سيما بودن و به مدد مرتب بودن و البته به مدد اينكه عده اي هم اوضاع زمان او را بهتر از اكنون مي دانند و البته به همراه حداقل 6-5 ميليون راي ارزشمند آگاهانه اصلاح طلبان كه وجود دارد(مجموع راي دكتر معين و عده اي از تحريمي ها كه راه شركت در انتخابات را بر مي گزينند) بتواند رقابت را با احمدي نژاد به دور دوم بكشاند و در آنجا به لطف خداوند و بيداري مردم پيروز شود. و چه بسا كه با اندكي خوش خيالي اميد پيروزي در دور اول را داشته باشيم.
و اما سخني هم با سيد محمد خاتمي…
سيد بزرگوار اينروزها و در زمان انتخابات رياست جمهوري نهم به دليل حمايت از معين و شما كم حرف نخورديم و كم تاوان كوتاهي هاي اصلاح طلبان را پس نداديم اما يقين بدان ذره اي ناراضي نيستيم به شرطي كه بيايي… و با تمام توان براي پيروزي ات تلاش خواهيم كرد به شرطي كه بيايي…

Advertisements

25 دیدگاه »

 1. نوشتم که انتخابات در ایران، اغلب، از جنس فرار و از سر ِ ترس بوده است. هراس از حسن و پناه به حسین بردن!! و باز، هراس از حسین و در آغوش حسن رفتن!! دور باطل!! بچرخ تا بچرخیم!… این، البته، فقط درد و دلی بود سخت دردناک! اما انگار چاره‌ای نیست که به این هراس و فرار و ترس و بزدلی، ادامه دهیم! انگار تقدیر ما همین است که بگریزیم و بگریزیم و بگریزیم! تا کی؟! نمی‌دانم.

  دیدگاه توسط هادی — اکتبر 22, 2008 @ 1:45 ب.ظ. | پاسخ

 2. نمایشگاه خیریه نقاشی و سفالینه

  هنر دست های کوچک کودکان آسیب دیده ی کار و خیابان

  منتظر و مشتاق قدم های مصمم و نگاه های دقیق تمام دوستان کوچک و بزرگ خود است تا …
  دریابند این فرشتگان کوچک خدای مهربان چقدر توانایند.

  زمان : جمعه 10 آبان 1387، 10 صبح تا 21

  مکان : بزگراه بعثت، خ عباس صابونیان ، درب شمال شرقی پارک بعثت ، مرکز بهزیستی بعثت

  تلفن تماس: 09371095906 گروه سروای مهر کودک

  برگزار کننده : مرکز بهزیستی بعثت و گروه سروای مهر کودک

  دیدگاه توسط sara — اکتبر 23, 2008 @ 8:34 ب.ظ. | پاسخ

 3. سلام ..اين كامنت اگر توهين به تو نباشد توهين به شعور خودم ست نوشته ايي يك پاسخ براي (اين نوشته ) بگذاريد كه من قصدش را ندارم!
  پاسخ به خودم را در پست قبليت خواندم ..تو با تمام خوبي هايي كه داريي خيلي زود عصباني ميشوي و اصلا يادت ميرود كه من سر به سرت ميزارم بله فكرم قد ميدهد كه بدانم همه ميدانند كه اين نوشته از هدايت بود ….قلمم خشكيد!فقط اينكه ..هيچي …يادم باشد دگر پا رو دم شير نگذارم …و اينكه..هيچي كلي حرف داشتم باشد براي بعد تا يك دو ماه ديگر بايي..سبز باشي دوست عصبيم(چشمك)

  دیدگاه توسط خوشه — اکتبر 24, 2008 @ 10:14 ق.ظ. | پاسخ

 4. و اينكه دوستانه بگويمت لطفي كن و اينهمه منم منم نكن

  دیدگاه توسط خوشه — اکتبر 24, 2008 @ 10:18 ق.ظ. | پاسخ

 5. آقای محترم شعور خود جنابعالی یخ زده است که به مردم شریف ایران تو هین می کنید.

  دیدگاه توسط ناشناس — اکتبر 26, 2008 @ 7:08 ق.ظ. | پاسخ

 6. با این خصلت بی شعوری که خودتون دارین و ظاهرا شک دارین به آن – باید هم امثال بی شعورهائی چون شما سنگ آمدن دوباره خاتمی را به سینه بزنید . اصلاحاتی که نتونست آدمهای دیگری رو به جامعه سیاسی معرفی کنه که بتونن روی آن اجماع کرد پس خاک بر سرش که بازم برگشت به عقب داره .
  نمی دونم چرا شما تا کم می آرین دیگران رو عوام و از جنس بی شعور می دونین
  آقای بی شعور – شعور در نوشتن داشته باشین ضرر نمی کنید

  دیدگاه توسط یکی — اکتبر 26, 2008 @ 7:21 ق.ظ. | پاسخ

 7. سلام
  خسته نباشین
  بلاگ خوبی دارین ولی
  من همچنان با سیاست مخالفم

  اینجا شکلک نداره مواقع ضروری ازش بشه استفاده کرد؟

  دیدگاه توسط دختر باران .•*..*•..با من بمان ای همنفس — اکتبر 26, 2008 @ 8:30 ق.ظ. | پاسخ

 8. خوب است که وجدان اجتماعی شما بیدار است، ولی میدانم که تحمل این جماعت بهانه گیر و بی مسئولیت هم سخت است ، موفق باشید

  دیدگاه توسط hadiworld — اکتبر 26, 2008 @ 9:00 ب.ظ. | پاسخ

 9. موافقت نیستم برادر

  دیدگاه توسط نیمه غایب — اکتبر 27, 2008 @ 12:26 ب.ظ. | پاسخ

 10. چرا خاتمی اینقدر دوست داشتنیه؟!…

  دیدگاه توسط آزاد — اکتبر 28, 2008 @ 10:21 ق.ظ. | پاسخ

 11. سلام………
  سلام.
  خوبی.داری میزنی و می کوبی منو ها………..
  بابا ایول………….
  نمی دونم چرا امکا بعضی از اون چیزایی رو که نوشتی قبول ندارم.
  نی
  اه کن اگه خاتمی بیاد دار و دسته ی احمدی نزاد از چند دسته گی رها میشن و فقط به فکر حفظ دولت خودشون میشن و نتیجه اون هم که معلومه کاندید شدهن احمدی نزاد و این وسط میمونه یه دو سه تا مهمون نا خوانده ، قالیباف، پور محمدی و کروبی….
  که هر کدو مشون بشتر از اون که بیان رای احمدی نزا رو سر شکن کنن رای خاتمی رو …
  در مورد عبدالله نوری هم خدمتت عرض کنم که این دوم خردادی ها هر چی دارنت از ایشون و امثال ایشون هستش، می دونی چرا؟؟؟ این رو با جمله ای که ایشون تو دادگاه ویژه ی روحانیت گفتن برات توضیح میدم:
  ((اگر تنها محاکمه ی من باعث این میشه که دیگه به روشنفکر ها پشت نکنن و اونا رو نکشن….)) می دونی میا کیا رو ؟؟؟ فروهر ها رو …..
  بعدشم نمی دونم ما چرا باید بزاریم مردم بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنن….

  پاسخ دلبستگي:
  امين خان ممنون از حضورت و نظرت راستش را بخواهي من معتقدم به اين نيستم كه خاتمي بد است و احمدي نژاد بدتر! من معتقدم خاتمي خوب است(نه عالي) و احمدي نژاد هم همان بدتر و اما فقط يك نكته…
  لحن كامنتت طوري است كه انگار من با عبدالله نوري مشكل دارم! من با كمال صراحت گفتم كه نوري بهتر از خاتمي است اما متاسفانه در بين توده نا آگاه و بي خبر از همه جا، رايي ندارد و صدا و سيما نمي گذارد هيچ اصلاح طلبي برنده شود به همين علت خاتمي را بهترين گزينه مي دانم و از راه خودم هم دفاع مي كنم

  دیدگاه توسط امین — اکتبر 28, 2008 @ 6:20 ب.ظ. | پاسخ

 12. سلام خوبي؟
  نميدونم كي هستي و تو وبت چيا مينوشتي ولي از عنوان اين پستت خيلي خوشم اومد

  چون منم يه جورايي طرفدار خاتمي ام

  منتظرتم بيا تو وبم

  باي

  دیدگاه توسط ساغر — اکتبر 30, 2008 @ 9:57 ق.ظ. | پاسخ

 13. من هم به عنوان یک دوست از سیاست جبهه اصلاحات حمایت میکنم !!
  تنها کسی که می تواند ایران را از این وضع رهایی دهد آقای خاتمی است
  واقعا بی انصافی که خاتمی رو بد بدونیم … کمی بهتر و راحتر فکر کنیم و فرض کنیم که خاتمی نبود الان فضای اجتماعی ایران چگونه بود
  اگه زندان نبود حتما شبیه زندان بود

  راستی دوست عزیز وبلاگ زيبايي داري ، اگه مايل به تبادل لينک هستي لينک من رو با نام عکس خفن فيلم خفن داخل وبلاگت بذار ، بعد به من خبر بده تا منم لينک شما رو در وبلاگم بگذارم
  http://sarzaminmoud.wordpress.com

  دیدگاه توسط Persian — اکتبر 30, 2008 @ 10:53 ب.ظ. | پاسخ

 14. رئیس جمهوری که برای رای آوردن در دور دوم(توی ورزشگاه) گریه کنه ارزش نداره

  دیدگاه توسط علی — اکتبر 31, 2008 @ 9:06 ب.ظ. | پاسخ

 15. ی چیزه دیگه بهتره خاتمی نیاد چون اولا زیبائش نون و آب مردم نمیشه سیدش هم بدردی نمی خوره قدرت نه گفتن به احزاب اصلاح طلب رو نداره چون مثله موم توی دستایه اونهاست و مثل توپ به همدیگه هی پاسش میدن نشون داده که بدجور قاطی بازی هایه سیاسی که مفت نمرزه میشه و از همه مهمتر یک نکته که شما ها فراموش کردین کسری بودجه 57 میلیاردی ما در ساله آینده است که بهتره خاتمی دربارش خوب فکر کنه چون حرفای قشنگش و دکترای افتخاری از این دانشگاه و از اون دانشگاه شکمه مردم رو سیر نمیکنه

  دیدگاه توسط علی — اکتبر 31, 2008 @ 9:14 ب.ظ. | پاسخ

 16. نمی دونم چرا یکدفعه یادم نمیان که همه رو یکجا بنویسم برم ولیخوب یک چیزه دیگه تویه تمام این سالها این امریکائیهای کودن توی روابط خارجیشون یک چیزی رو ثایت کردن اونم اینکه از هر کی که حمایت کرن و اون رو خوب از نظره خودشون اعلام کردن ما باید برای موفقیت درست عکسه اونو عمل کنیم نمی دونم چرا این قدر تابلو هستن حالا هم که از خاتمی حمایت میکنن یعنی خاتمی یاره ماست پس تکلیف معلومه خاتمی توی جبهه دشمنه 🙂

  دیدگاه توسط علی — اکتبر 31, 2008 @ 9:22 ب.ظ. | پاسخ

 17. ی چیزه دیگه کی دیدین خاتمی با اون چهره زیباش؟!!!! (درسته از احمدی نژاد خوشکلتره) ولی مگه یک کشور رو با زیبائی رئیس جمهورش میشه اداره کرد واقعا که ثابت کردی خودت از همه عقب افتاده تری این حرفت مثله این میمونه که بگی خاتمی مانکنه اخه یکم فکر کنید بعد حرف بزنید بعدش هم رسوایی 3 سال تعلیق بعد هم روحانی و موسویان بس نیود که حالا دوباره بهش رای بدیم بعدش ی تاره موی احمدی نژاد میرزه به 1000 تا خاتمی که حتی روی دستش ی پینه نمی تونی پیدا کنی کی دیدی خاتمی با فقرا نشست و برخاست کنه کی دیدین پای درد دله دل مردم عادی بشینه مگه دکترای افتخاری و بازی های سیاسی و گفتگوی تمدنها گذاشت برید ببینید خاتمی مسئولیتش زمان جنگ چی بود از تهران خارج شد اصلا واقعا که خیلی رو می خواد که برگرده تازه پیش شرط هم برای مردم بزاره واقعا که من نمیدونم چی بگم

  دیدگاه توسط علی — اکتبر 31, 2008 @ 9:33 ب.ظ. | پاسخ

 18. ی چیزه دیگه اگه احمدی نژاد بیاد خاتمی اصلا شانسی نداره چون طرفدارهای احمدی نژاد مردمی هستن که توی این 3 سال بهشون سر زده حداقل یکبار به هر استانی و مناطق محرومش سر زده ولی خاتمی طرفدارش کین ؟ فراری های خارج نشین امریکائیها اصلاح طلبهایی که به قول روزنامه شرق دین ندارن گرچه بقول همون روزنامه راستی ها هم عقل ندارن (خدا رو شکر که احمدی نژاد همون روز اول گفت که من از هیچ حزبی نیستم به هیچ کدوم هم باجی نمیدم کاری که خاتمی حتی جرات گفتنش رو هم نداشت تا حداقل دلخوش باشیم که قاطی این کثافت کاریهایه سیاسی نمیشه) شما کی دیدی که خاتمی حتی عباش رو کثیف کنه اخه این چه روحانیه که حتی لباش رو برای مردم محروم خاکی نمکنه رئیس جمهوریش بدرک آدم که هست سید که هست از همه بدتر روحانیه من واقعا شرمم میشه بگم خاتمی رئیس جمهور این کشوره ی چیزه دیگه فکر نکنید من از اول اینطور مخالفش بودم نخیر من هم مثل خود شماها دور اول بهش رای داد چون ساده بودم گوله پرستیژو چند زبان بلد بودن( که ما هیچ وقت ندیدیم نه آلمانیشو نه عربیشو نه انگلیسشو:)) در ثانی تویه اون همه چهره های فضایی و ناآشنا از همه تو دل برو تر بود ولی چه می دونستیم همچین آدمیه اینقدر ضعیف که هم روحانین پس بزنش هم مردم بهرحال من ترجیح میدم اگه احمدی نژاد بیاد رای به اون بدم تا حرومه خاتمی کنم می دونید چرا چون احمدی نژاد کار میکنه حالا ت.وی کار خرابکاری هم پیش میاد ولی خاتمی دست به سیاه و سفید نمیزه معلومه وقتی آدمی هم دست به سیاه و سفید نزه خرابکاری هکم پیش نمیاد حال کدوم بهتره آدمه کاری یا آدمه خوشتیپ هنوز رئیس جمهور بولیوی از خاتمی بهتره بخدا تو رو قدرت جهانی که بیخ گوششه وایمیسته ولی خاتمی این وره دنیا چی بگم بهرحال حیف رای که دوباره به خاتمی داده بشه حیف ورق حیف جوهر خودکار حیف وقت

  دیدگاه توسط علی — اکتبر 31, 2008 @ 9:50 ب.ظ. | پاسخ

 19. یچیزه دیگه خاتمی با اومدنش نشون داد که نه درک درستی از اوضاع داره نه عوض شده هنوز هم بازیچه این حزبایه کثیفو ماله مردم خوره باز 100 رحمت به هاشمی که دیگه فهمید عمره ساسیش با شکست توی انتخاب تموم شد و رفت و مردم از سیستم فکریش خوششون نمیاد ولی خاتمی همین رو هم نفمید و باز گوله اصلاح طلبا رو خورد الکی خودشو خراب کرد اگه ترس از دستگیر شدن نمبود یه مقایسه ایی خاتمی رو با رضا شاه میکردم که عین واقغیت بود تا بفمید خاتمی چیکار کرد حیف که جراتشو ندارم حیف

  دیدگاه توسط علی — اکتبر 31, 2008 @ 9:59 ب.ظ. | پاسخ

 20. بيا يا خاتمي

  دیدگاه توسط س — نوامبر 1, 2008 @ 8:39 ق.ظ. | پاسخ

 21. آقای خاتمی از شکل گیری خشونت و خلق سازمان منافقین جدید دم می زند. اگر در این مساله صادق است ، لااقل خشونت طلبان دیروز و رفقای سازمانی اش را از گرد خود دور کند. کسی که خواهرش عضو مرکز سازمان منافقین محسوب می شود ، کجاست؟ در موسسه باران رفت و آمد
  .
  پاسخ دلبستگي: دوست عزيزم من فكر ميكنم شما غير از روزنامه كيهان روزنامه ديگري نمي خوانيد . يا اگر مي خوانديد بسيار كم، دوروغهايي كه شما به خاتمي نسبت مي دهيد ساخته و پرداخته تفكرات كثيف حاميان احمدي نژاد است كه با دروغ پردازيها و عوام فريبهايشان دارند ريشه هرگونه آزادي خواهي را در ايران خشك مي كنند دوست عزيز و داناي من اندكي هوشيار باش خاتمي با تمام نقطه ضعفهايي كه دارد انسان بسيار صادقي است اين را حتي دشمنان قسم خورده اش هم تكرار مي كنند…
  آگاه باش و هوشيار نوشته مرا اگر خوب بخواني مي بيني دليل حمايتم را از خاتمي و به طور كلي آزادي خواهان البته اگر شما از ريشه با اصلاح طلبي مخالفيد و موافق وضع موجود حرف ديگري است

  دیدگاه توسط علی — نوامبر 1, 2008 @ 10:31 ق.ظ. | پاسخ

 22. سلام بر خاتمی !!!
  خاتمی پاینده … رئیس جمهور آینده
  شما اصولگراها هم میدونید که خاتمی رای میاره به خاطره همین هم سعی دارید خرابش کنید
  فقط همین رو ببین برای اینکه بگم احمدی نژاد بده کافیه
  ليست روسای فاميلی دولت احمدی نژاد
  سايت رجا نيوز در صفحه اولش مصاحبه‌‌ای از احمدی نژاد در مورد جنبش دانشجويی گذاشته و يک سو تيتر هم به عنوان فراز مهم آن در صفحه اول می‌بينيمآقای احمدی نژاد: ” … نظام سياسی قبل از انقلاب كه سر تا پايش ظلم بود؛ بعداز انقلاب هم بالاخره در برنامه‌ريزيها ، ارتباطات گروهی ، عدم شايسته سالاريها ، عزل و نصب‌‌ها و توزيع فرصت‌ها ، گروههايی بودند كه يا رابطه‌ای و حزبی و فاميلی يا به خاطر منافع شخصی عملكردند و می‌كنند. اگر دانشجو جلو اينها نايستد بقيه شعارها ديگر پوچ است… “اينک توجه شما را جلب می‌کنم از مبارزه جناب احمدی نژاد با فاميل بازی در دولت نهم:
  مهندس زريبافان (دبير هيات دولت)
  داوود مددی رييس سازمان تامين اجتماعی باجناق زريبافان
  سيد محسن نبوی عضو هيات مديره شركت سرمايه گذاری خارجی داماد زريبافان
  عليرضا مددی مديركل وزارتی وزارت تعاون برادرزاده باجناق زريبافان
  ناظمی اردكانی وزير تعاون شوهر عمه داماد زريبافان
  دانش جعفری وزير اقتصاد پسر عمه پدر داماد زريبافان
  هاشمی ثمره (مشاور عالی ، رييس ستاد انتخابات کشور و همه کاره رييس جمهور)
  مهندس مهدی هاشمی ثمره مدير كل وزارتی وزير نيرو برادر هاشمی ثمره
  خانم قند فروش مشاور خانواده وزير كشور زن برادر هاشمی ثمره
  عبدالحميد هاشمي ثمره معاون وزير صنايع برادر هاشمی ثمره
  محمود احمدی نژاد (رييس جمهور)
  داوود احمدی نژاد رييس بازرسی رياست جمهوری برادر احمدی نژاد
  حسين شبيری رييس صندوق مهر رضا شوهر خواهر احمدی نژاد
  پروين احمدی نژاد معاون مركز امور زنان رياست جمهوری خواهر احمدی نژاد
  علي اکبر محرابيان وزير صنايع خواهرزاده احمدی نژاد

  دیدگاه توسط Persian — نوامبر 1, 2008 @ 1:59 ب.ظ. | پاسخ

 23. خلاصه هر کی خواست در مورد دولت نهم بحث کنه من حاضرم با ایشون بحث کنم که بدترین دولت از هر نظر ( با مدرک ) دولت احمدی نژاد بوده
  in ham ID man to Yahoo
  sarzaminmoud
  در ضمن خیلی دوست دارم تو این وبلاگ فعالیت سیاسی کنم از مدیر وبلاگ هم می خوام که اگه مانعی نیست بهش کمک کنم

  دیدگاه توسط Persian — نوامبر 1, 2008 @ 2:03 ب.ظ. | پاسخ

 24. وقتی قانون اساسی جوری تنظیم شده که راه هرگونه اصلاحات دموکراتیک را بسته، چگونه میتوان امیدوار به اصلاحات بود؟هیچ با خود فکر کرده ایم که چرا پروژه اصلاحات دوره خاتمی به بن بست رسید؟ چگونه میخواهیم در چارچوب خود قانون اساسی آنرا اصلاح کنیم وقتی قانون اساسی ماهیتا اصلاح ناپذیر است؟
  خاتمی و اصلاحات تنها تبدیل به وسیله ای شده اند که هر چند سال یکبار ظهور کنند و انرژی و فریاد فرو خورده نسل جوان و آزادیخواه را به صورت سوت و کف زدن و زنده باد خاتمی و مانند اینها خالی کنند تا از جنبشها و دگرگونیهای بنیادین جلوگیری شود.
  آیا به راستی ما مردم تا این حد سطحی نگر شده ایم که به جای ریشه یابی و اندیشیدن به درونمایه مسایل میخواهیم آزموده شکست خورده را دوباره بیازماییم؟ یا از آن هم بدتر، به داشتن یک رییس جمهور خوش سیما با حرفها و وعده های زیبا و انتشار و توقیف چند روزنامه قانع شده ایم و برایمان مهم نیست که خانه از پای بست ویران است؟
  اگر هر کدام از این دو باشد باید فاتحه خودمان را بخوانیم.

  دیدگاه توسط مهرداد — ژانویه 2, 2009 @ 1:03 ب.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی وردپرس.کام.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: