دلبستگی

ژوئیه 27, 2007

فقط روسری ات را دو سانتیمتر جلوتر بیاور وگرنه دوست داشتی میتوانی برهنه شوی

Filed under: جامعه,زنان,سیاسی,طنز — سینا ر @ 3:28 ب.ظ.

طرح مبارزه با بدحجابی دوباره تشدید شده است به همین منظور مصاحبه ای* را با یک طرفدار مبارزه با بدحجابی انجام داده ایم، شرح این مصاحبه در زیر می آید شما را به خواند آن دعوت می کنیم در ضمن اسم این آقا را نمی دانیم به همین علت اسمش را فاش نمی کنیم..
مبارزه؟
ما: جناب آقای… نظر شما راجع به مبارزه با بد حجابی چیست؟
– اصولا مبارزه چیز خوبی است! به نظر ما که باید بگیرند و بزنند همه اینها را، اینها کشور را به فساد کشانده اند، باید آدمشان کرد.
ما:جناب آقای… فساد یعنی چی؟
-فساد یعنی بدحجابی یعنی زنا یعنی به دخترها چپ نگاه کردن یعنی مشروب خوردن یعنی لباس تنگ پوشیدن، باز هم بگوبم؟…
ما: نه کافی است، یعنی شما اگر اینها را بگیرید فساد از بین می رود و اینها با حجاب می شوند؟ و دیگر کسی مشروب نمی خورد؟ و همه به راه راست هدایت می شوند؟
-پس چی که می شوند! اینها فکر می کنند روسری عقب رفتن اشکالی ندارد این را هم خاتمی و دارو دسته اش در کله اینها فرو بردند و ما هم از کله های گچشان بیرون میاوریم.
ما:شما فکر نمی کنید که اگر این گروه را محدود کنیم و بر سر سانتیمترهای مانتو یا شلوار یا روسری اشان بحث کنیم اینها جای دیگر خودشان را خالی می کنند و نه اینکه فقط شلوارها را کوتاه کنند و پیراهن ها را تنگ و روسری ها را بردارند که به یک باره لباسها را از تن بیرون میاورند مانند چیزی که دارد اتفاق می افتد.
– جای دیگر مثلا کجا؟ کجا اتفاق می افتد؟ چرا چرند می گویی؟ هر جا باشد می گیریم میزنمیشان!!
ما:خوب مثلا در مجالس خصوصی یا پارتی ها که هر از چند گاهی شکل می گیرد و یک از هزاران اخبارش هم به رسانه ها درز پیدا میکند همانظور که میدانید در این مجالس کمتر کسی به آن شکل لباس تنش می کند(حداقل قسمت اعظم بدنشان برهنه است که اصلا جزء قواعد نانوشته مجالس خصوصی شده است) شما که دستتان به آنجا نمی رسد و نمی توانید همه جا را کنترل کنید..
– خوب دستمان نرسد نفرینشان که میتوانیم بکنیم، نمی توانیم؟
ما:البته این هم راه خوبی است، که به ذهن ما نرسیده بود، پس شما معتقدید با زور و نفرین همه چیز درست می شود؟
-بله که درست می شود..
ما:اما ما در این مدتی که از جبر و فشار استفاده کردیم به چه نتیجه ای رسیدیم؟
-چیه حتما می خواهی بگویی کار فرهنگی، جمع کن بابا! چرا چرت و پرت می گویی؟ به چه نتیجه ای رسیدیم؟ شما هم حرف استکبار را تکرار می کنید! به همه نتیجه ها.. ما امروز نجیب ترین زنان و مردان را در دنیا داریم، فقط مشکل ما روسری در خیابان ها بوده که آن هم دارد برطرف می شود فقط کمی چشمتان را باز کنید تا ببینید لباس های تحریک کننده چقدر کم شده است، تازه دستور داده ایم لباس های تحریک کننده در مغازه ها به فروش نرسد. آنهایی را هم که شما می گویید برهنه اند اگر باشند تعدادشان اندک است که انشاءالله ذلیل و زمین گیر بشوند. آقا اصلا ما چه کار به مجالس خصوصی داریم؟ مهم ظاهر قضیه است، اصلا شاید شما دروغ می گویید از کجا معلوم؟ هان..
ما:اما آمار غیر رسمی فعالین اجتماعی می گوید که امروزه در شهرهای بزرگ کمتر دختر و پسری هستند که قبل از ازدواج سکس را تجربه نکرده باشند. و این در حالی است که یک زمانی در ایران ما حتی خانواده های غیر مذهبی هم خیلی چیزها را رعایت می کردند و نجابت دختر شرقی به خصوص ایرانی در دنیا معروف بود..
– تکذیب می کنم، اینها همه دروغ است! البته شاید زمان خاتمی یک چیزهایی بود اما الان دیگر نیست، اصلا بگو ببینم کدام فعال اجتماعی این غلط اضافی را کرده بگو تا پدرش را در بیاورم. در ضمن نجیب فقط دختر ایرانی است نه شرقی تازه آنهم بعد از انقلاب نجیب شدند!
ما: بله! فقط یک نکته به عنوان پایان مصاحبه، شما گفتید که لباس های تحریک کننده دیگر به فروش نمی رسد، یک مسئله ای به ذهن من رسید و آن هم اینکه آیا شما با خیاطهای خصوصی هم صحبت کردید که دیگر برای کسی تحریک کننده ندوزند؟
– شما هم که همش می خواهی از ما سوتی بگیری! اصلا بذار آن خیاط ها بدوزند پس پلیس چه کاره است؟ وظیفه پلیس گرفتن این آدم ها است دیگر! مگر نه؟ تازه ما آقا یا خانمی که گرفته ایم ازش سوال می کنیم لباست را از کجا گرفته ای و او می گوید مثلا فلان خیاط و ما هم خیلی راحت می رویم دست آن خیاط را قلم می کنیم.. دیدی کم آوردی!
ما:هان؟ بله حق با شماست، از همان اول هم معلوم بود که ما کم میاوریم، به نظر می آید شما علاوه بر مبارزه، قلم کردن را هم خیلی دوست دارید! بگذریم شاید ما چشمانمان بسته است و حق با شماست! مرسی که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید. امیدوارم خداوند چشمان ما را بر روی حقایق آنچنان که هست بگشاید
– قابلی نداشت، وای به حالت اگر حرف های من را وارونه جلوه دهی!
ما: نه نه مطمئن باشید

*توضیح اینکه این مصاحبه شونده تخیلی بوده، البته مصاحبه کننده تخیلی نبود!
*توضیح دوم اینکه «با چشمان کاملا بسته» هم می توانست تیتر مناسبی باشد.

Advertisements

20 دیدگاه »

 1. سلام
  بالاخره به روز شدین
  هنوز نخوندم فقط اومدم ببینم اپ کردی یا نه
  بعد نظرمو میگم
  یا هو

  دیدگاه توسط حصار تردید — ژوئیه 27, 2007 @ 9:36 ب.ظ. | پاسخ

 2. الان دقیقا سه ساعته(2:30شب تا 5:30صبح) دارم دنبال یک مطلب خوب میگردم…بالاخره پیدا کردم…یک سری به سایت الف بزنین چند وقتیه که بد جوری به صیغه گیر داده…تا جایی که تفریح جنسی رو از دید اسلام نه تنها مجاز بلکه بسیار خوب دونسته!!!!… بد نیست به بحث بگذاریم

  دیدگاه توسط سامان — ژوئیه 28, 2007 @ 2:09 ق.ظ. | پاسخ

 3. همه جوانب قضيه را بايدديد جوان لازمه جوانيش نقد واعتراض و سرپيچي است اما بايد همه كمك كنيم تاچهره ظاهري شهرحداقل مناسب ودر شان يك ملت فهيم و خردگراباشد نگاهي به برنامه هاي مخصوص خانم ها كنيد فقط آشپزي و هنري وتربيت فرزند اصلا قرار نيست دختران ما پژوهش هم بكنند باور كنيد در دانشگاههاي غربي آنقدر محقق خانم دارند كه فقط زمان احتياج شخصي از كتابخانه بلند مي شوند.

  دیدگاه توسط زهراعلوي — ژوئیه 28, 2007 @ 7:39 ق.ظ. | پاسخ

 4. گفتن میخوایم سیگار کشیدن تو جمع رو ممنوع کنیم گفت نه اینطوری مردم بدتر به جای یه سیگار یه پاکت تو خونه میکشن و به خودشون ضرر میزنن!

  دیدگاه توسط علی — ژوئیه 28, 2007 @ 10:55 ق.ظ. | پاسخ

 5. به یاد اکتشاف تاریخی هرمون قرمه سبزی افتادم :))

  دیدگاه توسط احسان — ژوئیه 28, 2007 @ 8:14 ب.ظ. | پاسخ

 6. سلام سينا
  خوب ! چه عرض كنم؟ نظرم را كه راجع به اين طرح ميدوني و قبلا گفتم. اما در مورد تشديدش! توجه كردي كه توي اين دولت اعتراض هيچ تاثيري نداره. نه فقط در مورد اين طرح كلا . در مورد ساعت كار بانكها، درمورد ساعت رسمي، در مورد سفرهاي استاني ،در مورد تعطيلات ، درمورد وضعيت اقتصادي در مورد اتوبوس هاي نقدي در مورد بنزين و اين هم در مورد اين طرح . اوج انعطاف ناپذيري!
  اما در مورد طنزي كه نوشتي. توي طول مصاحبه اين ما خيلي دست به عصاست. يا شايد من اينجوري فكر كردم . نمي دونم . زياد نچسبيد . طرف فيتيله پيچ نشد. يك ذره از فرزاد ياد ميگرفتي [زبان]

  دیدگاه توسط منصوره — ژوئیه 29, 2007 @ 9:00 ق.ظ. | پاسخ

 7. سلام
  ببخشید بابت تاخیر
  راست می گی باید خبر می دادم. ولی خوب راستش به عقلم نرسیده بود:)
  نمی دونم اون دختره که بهش تجاوز شده بود رو تو تلویزیون دیدی یا نه. خیلی جالب بود آخرش از پسره پرسید چرا این کارو کردی پسره گفت چون این خانم مانتوی تنگ و شلوار کوتاه و آرایش غلیظ داشت!! فکرشو بکن با این حساب باید تو اروپا چه خبر باشه.

  دیدگاه توسط شیدا — ژوئیه 29, 2007 @ 10:39 ق.ظ. | پاسخ

 8. سلام
  آدرست را در بلاگفا و سرانجام اینجا یافتمت . به مطالب جالبی اشاره می کنی و… سایر مطالبت هم جالبند و برایت آرزوی موفقیت دارم
  اگر وقت داشتی بهم سربزن

  دیدگاه توسط سینا — ژوئیه 29, 2007 @ 2:57 ب.ظ. | پاسخ

 9. سلام سینا
  ماشاله کسانی که در لینک آدرس علی آقا یوسفی هستند همه یا شاعرند یا نویسنده بهر حال کارشما خیلی عالیه و جای تعریف نداره . بنده هم در مورد گیلان مطلب می نویسم .خوشحال می شم که بهم سربزنی
  یا حق

  دیدگاه توسط سعید — ژوئیه 29, 2007 @ 3:00 ب.ظ. | پاسخ

 10. سلام
  من یه چند تا انتقاد داشتم
  اولا که یه جا سوتی دادی بجای اینکه بنویسی یه سوال برای ما پیش اومده گفتی من …… اینو درست کن
  دوما اخرش لزومی نبود که تاکید کنی پسش شونده خیالیه!
  سوما چون این پستت جنبه ی طنز مابی !داره باید بعضی از قسمتاشو غیر مستقیم میگفتی …تکرار دوره خاتمی یا در زمان خاتمی چیز زیاد جالبی نبود
  در کل خوب بود خوشحالم به روز شدی
  از بعضی ایرادهایی که گفتی خوشم اومد
  یا هو

  دیدگاه توسط حصار تردید — ژوئیه 29, 2007 @ 10:11 ب.ظ. | پاسخ

 11. […] فقط روسری ات را دو سانتیمتر جلوتر بیاور وگرنه دوست داشت… طرح مبارزه با بدحجابی دوباره تشدید شده است به همین منظور مصاحبه […] […]

  بازتاب توسط Top Posts « WordPress.com — ژوئیه 30, 2007 @ 12:01 ق.ظ. | پاسخ

 12. بسمه تعالی
  با سلام خیلی دوست دارم با شما ودوستان شما مباحثه کنم البته منطقی نه احساسی ومتعصب
  منتظرتون هستم

  دیدگاه توسط سجاد — ژوئیه 30, 2007 @ 8:06 ب.ظ. | پاسخ

 13. توضیح از وبلاگ دلبستگی:
  سلام سجاد عزیز.. من کاملا آمادگی مباحثه با شما را دارم..
  شما نظرتان را مطرح کنید و بنده حتی الامکان اگر نظر شما جامع باشد به عنوان یک پست در وبلاگم مطرح میکنم تا دیگر دوستان هم در بحث شرکت کنند و اگر مختصر بود تا حد توان خود شخصا پاسخ شما را خواهم داد..
  منتظر شما هستم

  دیدگاه توسط سینا — ژوئیه 30, 2007 @ 9:21 ب.ظ. | پاسخ

 14. سلام کم پیدایی؟
  برو ببین خوب شد؟
  ادرستو میگم
  برام دعا کنید تا فردا چه خیالها که گذر کردو نکرد …….

  دیدگاه توسط حصار تردید — ژوئیه 30, 2007 @ 9:25 ب.ظ. | پاسخ

 15. سلام سینا .
  شاد باشی

  دیدگاه توسط علی یوسفی — ژوئیه 31, 2007 @ 5:48 ق.ظ. | پاسخ

 16. :-))))
  جالب بود و جذاب. فقط یه خورده غلط تایپی داشت کچلشان رو نوشته بودی کچشان! یا نمی دونم گچشان خوب اینا هم طنزشو بیشتر کرده بود!! یاد کاراکتر چماق به دست کاریکاتورهای ساندویچ بزرگمهر حسین پور تو چلچراغ افتادم. بابا کجا می خوام وبلاگ رو ببندم نکنه کامنت تو وب شیدا رو خوندی؟ منظورم این بود که دارن اینجا (کافی نت) رو می بندن. امان از واژه…

  دیدگاه توسط آزاد — ژوئیه 31, 2007 @ 7:59 ق.ظ. | پاسخ

 17. سلام رفیق .
  بابا چرا شما گیر دادین به این خانمای محترم بد حجاب ؟ یه فکری هم به حال مال شهرستانی های تهران نشین بکنین که با دیدین این مناظر و مرایا؟؟؟؟؟ سطح کلاس و فرهنگمون بالا میره ؟ حالا یه چند سانت روسری رفت عقب یا چند تا دکمه مانتو باز بود .شما خودتون گرمتون نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!
  تو دانمارک اونقدر سطح فرهنگشون بالا رفته که از لباس فقط به اندازه چند سانت استفاده میکنن؟؟؟ و هیچ اتفاقی هم نمی اوفته؟ میوفته؟ ( شوخی کردم بابا ؟چرا میزنید ؟)قربانت.سعید

  دیدگاه توسط سعید صادقی — اوت 2, 2007 @ 3:39 ب.ظ. | پاسخ

 18. سلام
  واقعیتهای تلخی است.http://www.gerivan.iranblog.com/

  دیدگاه توسط elias pahlevan — اوت 5, 2007 @ 4:30 ق.ظ. | پاسخ

 19. دلبسته شدم..

  دیدگاه توسط داستانک — اوت 6, 2007 @ 7:23 ق.ظ. | پاسخ

 20. اعتثابضشیضاصثق82غ3ثقازطرلصث

  دیدگاه توسط تات — سپتامبر 28, 2009 @ 4:06 ب.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی وردپرس.کام.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: