دلبستگی

ژوئن 1, 2007

چرا اینترنت احمدی نژاد را دوست ندارد؟

Filed under: سیاسی — سینا ر @ 9:49 ق.ظ.

سایت الف در مقاله ای تحت عنوان چرا اینترنت احمدی نژاد را دوست ندارد؟ به طرح مباحثی در این خصوص پرداخته است که با توجه به خط مشی این سایت انتظار نوشته ی منطقی و بی طرف از این سایت نمی رفت!
البته سایت الف تحلیل خاصی در این مورد انجام نداده و فقط چند احتمال را مطرح کرده است که یکی از آن احتمالات این است…
» دسترسی به اینترنت در حال حاضر عمدتا به دهک های درآمدی و طبقات خاص – میانه به بالا – محدود می شود. از آنجاییکه مخاطب رئیس جمهور و طبقه هدف عملکرد دولت نهم طبقات محروم هستند، جمعیت موافق در اینترنت حضور پررنگ ندارد…»
خدمت نگارنده محترم این مقاله عرض میکنم بهتر است مظلوم نمایی را کنار بگذارید! بد نیست بدانید که درصد کثیری از دهک های درآمدی و طبقات خاص -میانه به بالا- جامعه ما از سیاست و آزادی همینقدر می فهمند که کسی جلوی واردات مشروب و آزادی رقصیدنشان و بر*هنه شدنشان را نگیرد! و اصولا به فکر عیش و نوش خودشان هستند پس بهتر است این بحث «طرفدار پابرهنه ها» را تمام کنید اتفاقا به نظر من درصد مخالفان رئیس جمهور بیشتر از بین دانشجوهها و تحصیلکرده هاست که این قشر هم اکثریتشان هشتشان گره نه اشان است! چون اصولا تحصیل علم با تحصیل مال در هیچ مقطعی از تاریخ همخوانی چندانی نداشته است..
بگذریم.. برای این سوال 4 دلیل ذکر می کنم و از بقیه دوستان هم تقاضا می کنم اگر چیزی به ذهنشان می رسد دلایل خود را بنویسند.دلایل من به این شرح است:
1)چون اینترنت یک فضای آزاد است و مسلما در جایی که گردش آزاد اطلاعات وجود داشته باشد جایی برای عوام فریبی و وعده های پوپولیسیتی باقی نمی ماند.
2)برای اینکه تنها منبع کسب اطلاعات در ایران اینترنت است و چند روزنامه ی نیمه جان(البته که درصد کثیری از روزنامه خوانها به اینترنت هم سر می زنند!) و در نتیجه از آنجایی که همه ی کسانی که در جریان اخبار روز ایران باشند و از وقایع و اتفاقات میهنشان مطلع باشند نمی توانند چندان از جناب احمدی نژاد خوششان بیاید!.. نتیجه این می شود که میبینیم!
3)چون جناب احمدی نژاد از زمانی که بر سر کار آمده اند سایت های اینترنتی یکی پس از دیگری فیلتر می شوند در نتیجه عقل حکم می کند کسی از او به خاطر فیلتر شدنش تشکر نکند بلکه از او انتقاد کند. به عنوان مثال سایت بازتاب که از حامیان احمدی نژاد به شمار می آمد و بعد از پیروزِی وی در انتخابات بدترین زخم زبانها را به اصلاح طلبان میزد فقط به خاطر چند انتقاد نصفه و نیمه فیلتر شد.(سایت بازتاب فقط مشتی از خروار بود و من به خاطر معروف بودن این سایت و نزدیکی آن به جناح حاکم از این سایت اسم بردم)
4)به طور کلی میتوانم بگویم چون احمدی نژاد اینترنت را دوست ندارد عجیب نیست اگر اینترنت هم احمدی نژاد را دوست نداشته باشد.

Advertisements

18 دیدگاه »

 1. سینای گل سلام و شرمنده که مدتیه به تو سر نزدم.راستش نت میام ولی آنقنر ذهنم مشغول مسئله اییه که هیچی نمیتونم بنویسم.البته فصل امتحانات آخر ترم رو هم اضافه کن به این.مطلب جالبی نوشتی.کی از این مرد خوشش میاد جز …..؟
  راستی میخوام برگردم و دوباره شروع کنم.به جبران این مدت با اترزی میام.
  شاد باشی سینای عزیز

  دیدگاه توسط محمود ر — ژوئن 1, 2007 @ 3:16 ب.ظ. | پاسخ

 2. سلام داداش سینا !
  از وقتی به منزل جدید اسباب کشی کردی کمتر زیارتت میکنیم .نکنه تو ترافیک تهرون گیر کرده وبلاگت ؟ما که کچل شدیم و سرباز .در مورد اینتر نت و احمدی نژاد باید بگویم تا (لیتیتا کاستا ) مونده کی میاد احمدی نژاد رو نیگاه کنه !!!!!!!!!
  آدرس جدیدت رو به پیوندام اضافه میکنم .اما خیلی سیاسی شدی (بوی قرمه سبزی میاد!) .قربانت.سعید

  دیدگاه توسط سعید صادقی — ژوئن 1, 2007 @ 4:57 ب.ظ. | پاسخ

 3. فکر می کنم دلایلی که اشاره کردی کامله.اولا مخاطبین اینترنت معمولا کسانی نیستن که بشه سرشون گول مالید و بهشون وعده های الکی داد تا برات هورا بکشن.بعدشم اصولا دنیای مجازی جاییه که نیازی به فیلم بازی کردن توش نیست، کسی نمی بینتت یا منافع خاصی رو دنبال نمی کنی که بخوای ریا کاری کنی و می تونی حقیقت رو بگی ، شاید خیلی از افرادی که تو اینترنت از احمدی نژاد بد می گن پاش بیفته برن دستشم ببوسن. البته بماند که بعضی سایت های خاص هم دنبال منافع خودشون تو دنیای غیر مجازی هستن.

  دیدگاه توسط شیدا — ژوئن 2, 2007 @ 5:25 ق.ظ. | پاسخ

 4. کی میگه دوس نداره؟ :دی
  من دوسش دارم 😡

  دیدگاه توسط چشم غمگین — ژوئن 2, 2007 @ 6:08 ق.ظ. | پاسخ

 5. شما را ارجاع میدهم به سخنان آقای دکتر در برنامه گفتگوی خبری قبل از انتخابات سوم تیر ماه: «آیا مشکل موی جوانان است؟! آیا الان مشکل جامعه ما اینه چرا دختر ما فلان مانتو را می پوشد؟! چرا مردم را اینقدر پست میکنیم! دولت باید مشکلات اقتصادی کشور را حل کند،نه اینکه با این بازیها مردم را سرگرم نگهدارد!»
  فیلمش را هم میتوانید از http://video.google.com/videoplay?docid=8065042358024871340 ببینید.
  کاربران اینترنتی امکاناتی دارند که حرفهای قبل و بعد از به قدرت رسیدن افراد را ضبط میکنند و حالشان از آدمهای دو رو و دغل باز و دروغگو بهم می خورد!

  دیدگاه توسط صادق جم — ژوئن 2, 2007 @ 6:26 ق.ظ. | پاسخ

 6. http://sad-eye-never-lie.blogfa.com/post-142.aspx

  حتما ببینش!

  دیدگاه توسط چشم غمگین — ژوئن 2, 2007 @ 6:33 ق.ظ. | پاسخ

 7. 4)به طور کلی میتوانم بگویم چون احمدی نژاد اینترنت را دوست ندارد عجیب نیست اگر اینترنت هم احمدی نژاد را دوست نداشته باشد.!!!
  مرسی این آخری آخرش بود! دقیقا همینطوره که می گی اما یه چیزی هم این وسط مهمه اونکه ببینی آیا قبل از ریاست احمدی نژاد هم همنقدر تو اینترنت منفور بود یا نه. در واقع می شه گفت این محرومین نبودن که به احمدی نژاد رای دادن چون اگه فرض بگیریم که انتخابات سالم برگزار شده باشه عده ی محرومین اینقدر زیاد نیست. خیلی از همین دانشجوهای مخالف فعلی طرفدار احمدی نژاد بوده اند. توی دانشگاه و محیط خوابگاه اینو می شه به وضوح احساس کرد. حالا دلیلش می تونه هرچیزی باشه. میل به تنوعی که بدون منطق هم اگه باشه مورد پسند ما ایرانیاست، یا جوون بودنش یا فقط برای رای نیاوردن رفسنجانی یا … اما به هرحال اونی که محرزه اینه که الان احمدی نژاد نه فقط تو اینترنت که بین عوام هم (البته نسل ماها نه نسل قبلی) به شدت منفوره و همین باعث شده من یکی امیدوار باشم که این بار تلسم هشت سالگی ریاست جمهوری تو ایران شکسته می شه و این آدم دیگه رای نمیاره البته البته صد البته اگه انتخاباتی به معنای واقعی وجود داشته باشه که از محالات به نظر میاد!

  دیدگاه توسط آزاد — ژوئن 2, 2007 @ 11:38 ق.ظ. | پاسخ

 8. راستی درسته به خوب نکته ای اشاره کردی نوشته های من نقد و تحلیل نیستن چون اصلا قصد این رو تو نوشتن سینمایی ندارم. من ترجیح می دم یاددشت بنویسم درباره فیلم ها. یه انتقال حس و تجربه که به یادگیری بیشتر خودم هم از فیلم کمک کنه. و البته بین این دو فرق هست به نظر من…

  دیدگاه توسط آزاد — ژوئن 2, 2007 @ 1:02 ب.ظ. | پاسخ

 9. ضمنا معلومه که به یادتیم…

  دیدگاه توسط آزاد — ژوئن 2, 2007 @ 1:02 ب.ظ. | پاسخ

 10. سلام!!….همشهری کی میگه فیلتر شدی ؟!…..من به راحتی اومدم اینجا !!!…….

  پ ن : چرا دوستش نداره ؟!….حالا با پادر میونی چیزی !!نمیشه یه نمه راه بیاد ؟!!؟……

  دیدگاه توسط سپیده — ژوئن 4, 2007 @ 9:12 ب.ظ. | پاسخ

 11. من فکر کنم چون ایشون هرشونصد دفعه ای که وبلاگ/وب سایت زد و هر بار هکش کردن از اینترنت بیزار شده و از اونجایی که دل به دل راه داره اینترنت هم از ایشون بیزار شده.
  ——-
  همین کارا رو میکنی که وبلاگتو فیلتر میکنن دیگه بچه…بشین درستو بخون

  دیدگاه توسط حرف زيادي — ژوئن 4, 2007 @ 10:41 ب.ظ. | پاسخ

 12. ده فرمان کیشلوفسکی رو دیدی عزیز؟
  مطلب جدیدم درباره چهارمیشه تو پرده شیشه ای اومدی بیا اون جا. قربونت

  دیدگاه توسط آزاد — ژوئن 6, 2007 @ 12:24 ب.ظ. | پاسخ

 13. حق دا ری عصبی باشی منم همین حس رو دارم و دل و دماغ نوشتن رو اصلا ندارم. می دونم که نباید تسلیم شد ولی…
  نه من کار خاصی نکردم ، ظاهرا فقط از بعضی جاها فیلتره

  دیدگاه توسط شیدا — ژوئن 9, 2007 @ 5:40 ق.ظ. | پاسخ

 14. ما که هرچی میایم اسم این احمدی نژاد […] رو می بینیم!!! د واسه همینه که اینترنت از احمدی نژاد بدش میاد دیگه!!!!!!!!!

  دیدگاه توسط آزاد — ژوئن 9, 2007 @ 12:26 ب.ظ. | پاسخ

 15. nemidonam ke chera mardom enghadar ba in marde mohtaram pedar koshtegi daran?????

  دیدگاه توسط sara — ژوئن 10, 2007 @ 6:50 ق.ظ. | پاسخ

 16. مرسی که بهم سر زدید
  ضمناً الان طبق گفته سایت میدان
  چند نفر در انتظار اجرا شدن حکم سنگسار در ایران هستند

  دیدگاه توسط الینا — ژوئن 17, 2007 @ 5:09 ب.ظ. | پاسخ

 17. […] ما اینه؟! نمونه خوبی باشه برای جواب به این سوال که چرا اینترنت احمدی نژاد را دوست ندارد؟ !  چون خیلی راحت میشه همه چیز رو تو اینترنت بیان […]

  بازتاب توسط واقعا مشکل ما اینه؟ — سپتامبر 21, 2007 @ 10:18 ق.ظ. | پاسخ

 18. من دوستش دارم

  دیدگاه توسط علی — دسامبر 10, 2008 @ 3:32 ب.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی وردپرس.کام.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: